• Крым
  • Горная река
  • Карпаты
  • Старая Крепость
  • Ласточкино гнездо

Горящие путевки от редакции

По вопросам приобретения обращайтесь в редакцию по телефонам:

Телефон:  (067) 423-36-86
Подробнее...

Печать

Швидкість на межі, екстрим зашкалює, стадіон заповнений ревом моторів, що породжує вибухову суміш мотоспорту та гарячого футбольного азарту, виливаючись у бурхливих емоціях фанатів мотоболу. Ласкаво просимо до Кам’янця-Подільського – одного з центрів українського мотобольного руху. На мить все навколо затихає, щоб вибухнути запеклим переможним протистоянням мотоклубу «Поділля». Кам’янчани добре пам’ятають перемоги та поразки улюбленої команди та завжди готові підтримати своїх фаворитів.

Зародження мотобольного спорту

Біля витоків світового мотобольного спорту стояли винахідливі французи, яким належить ідея ганяти м’яча на мотоциклах. Знаковими для становлення спортивного новаторства стали 20-ті роки ХХ століття. Мотобол блискавично завоював симпатії європейців. Перші клуби були створені клуби в Англії, Німеччині, Бельгії, Італії, а вже у 1933 році стартували міжнародні змагання.

Мотобол у Радянському Союзі

У тодішньому Радянському Союзі перший мотобольний матч зіграли студенти московського фізкультурного університету, і сталося це у 1937 році. Роки війни принесли певне затишшя, та вже у 60-ті мотобол вибухнув з новою силою, посівши гідне місце поряд з футболом та хокеєм. Матчі проходили на центральних спортивних аренах «Динамо» та «Лужники», збираючи тисячі фанатів зі всього Союзу.
Україна теж може похвалитися своїми мотобольними традиціями. На початку 60-х років стадіон «Динамо» приймав перший мотобольний матч країни. А вже у 1965 році за результатами першого чемпіонату України полтавський «Вимпел» отримав жадану путівку у вищу лігу. У різні роки Україну у вищому дивізіонні представляли команди «Нива» (Вишняки), «Союз 3» (Єнакієве), «Поділля» (Кам’янець-Подільський), «Старт» (Київ), «Спартак» (Феодосія). Найтитулованішим клубом тих часів був полтавський «Вимпел», який протримався у вищій лізі Союзу з 1966 по 1989 рік і демонстрував хорошу та стабільну гру.

Мотобол незалежної України

Центральні вказівки добре стимулювали розвиток мотобольного руху, та з розвалом Радянського Союзу кожен був змушений наново розставляти пріоритети. Багато країн в силу складної економічної ситуації відмовилися від мотоболу, який залишився яскравою сторінкою у їхній історії. Україна зберегла вірність своїм традиціям та продовжила підтримку мотоболу. Сьогодні ми маємо п’ять повноцінних мотобольних клубів: «Союз-3» (Єнакієве), «Антрацит» і «Антрацит-1» (Кіровськ), «Вимпел» (Полтава) та «Механік» (Кам’янець-Подільський), який виник на базі «Поділля» у 2008 році. Свідченням належного рівня мотобольного спорту є проведення чемпіонату Європи у Вишняках на Полтавщині. Ажіотаж навколо змагань континентальної першості зібрав нечувану кількість фанатів мотобольного спорту. Помірятись силами на головному треку змагань зійшлися команди Німеччини, Нідерландів, Литви, Білорусії, Росії та України.

Мотобольний Кам’янець

Точкою відліку для мотобольних баталій у місті стало 14 серпня 1966, коли відбулася товариська зустріч хмельницького та кам’янецького клубів. Перший млинець дійсно виявився невдалим, тож перемогу того дня святкували хмельничани (4 : 2).
Офіційно команда була взята під опіку ДТСААФу в 1979 році, тоді ж «Поділля» стало виступати у всеукраїнському мотобольному чемпіонаті. «Брусиловський прорив» і вже через рік команда успішно демонструє свою гру у вищій лізі Радянського Союзу. Найкращим результатом стало п’яте місце у чемпіонаті СРСР. Не менш яскравим епізодом є замовлене словечко самого голови центрального комітету ДТСААФу Георгія Єгорова, який врятував «Поділля» від вильоту з вищої ліги. Кам’янчани у грі довели всім невипадковість своєї появи на мотобольному горизонті, ставши чемпіонами VII спартакіади СРСР у 1983 році. Незалежність України відкривала для «Поділля» нову сторінку історії клубу. Перший кубок незалежної країни і «Поділля» на п’єдесталі святкує свою перемогу, того ж таки року стає чемпіоном України.
Через рік команда успішно відстояла свій титул володаря кубку України, розпочавши активну підготовку до чемпіонату Європи у складі національної збірної. Результативний виступ нашої збірної приніс четверте місце у французькому Вальєросі. Мотобольний клуб утримував свій рейтинг і надалі.

На чемпіонаті Європи у Кременчуці українська збірна, у складі якої грали кам’янчани Володимир Даниляк та воротар Сергій Шкварчук, посіла четверте місце. Господарем того чемпіонату мав стати Кам’янець-Подільський, але за відмови це право перейшло до Кременчука.
Черговий чемпіонат Європи проходив у білоруському Пінську, тоді «Поділля» удостоїлось п’ятого місця. Незмінний голкіпер подільської команди отримав звання найкращого воротаря Європи. Далі панувало спортивне затишшя: старенька техніка пішла до боксів на заслужений відпочинок.

За підтримки Адама Яхієва (директора «Адамсу») команда «Поділля» відвідала міжнародний турнір у Кірспе в Німеччині, де завоювала «Кубок дружби».

Нова ера мотоболу

Відпрацьовані мотоцикли, занедбана мотобольна арена, відсутність фінансування - це все сумні реалії застою. Та в головах ентузіастів завжди жила мрія про повернення минулої чемпіонської слави «Поділля». Коштами міської влади та небайдужого інвестора Ярослава Крочака була проведена реконструкція мотобольного треку, закуплено нові мотоцикли, що покращило умови тренування та підняло моральний дух спортсменів. Відроджена команда під новою назвою «Механік» (перейменована на честь підприємства інвестора), розпочала своє переможне сходження на мотобольний олімп. Обов’язки наставника цілком заслужено взяв на себе Володимир Даниляк. Кумир кам’янчан, гроза суперників і просто найкращий гравець нашої команди сьогодні виховує нове покоління мотоболістів. Плацдармом для «Механіка» у великий спорт став Міжнародний фестиваль технічних видів спорту «Технопарк Кам’яного періоду», в рамках якого і відбулася презентація оновленого клубу.

Михайло Демчук, прес-центр фестивальної агенції «Ратуша»

Выставки и конференции

Одеський туристичний фестиваль. Осінь 2018

 

Одеський туристичний фестиваль. Осінь 2018 - міське свято вересень
Україна, Одеса, Виставковий комплекс Одеського морського торгового порту

Про виставку Одеський туристичний фестиваль. осінь 2018

Виставка Одеський туристичний фестиваль. Осінь 2018 проводиться September в місті Одеса, Україна.
Експоновані продукти і розділи виставки Ви можете побачити нижче, в блоці «Додаткова інформація». Повний список учасників Одеський туристичний фестиваль. Осінь 2018 розміщується на офіційному сайті виставки і постійно оновлюється. Там же ви зможете знайти експонентів попереднього року.

Подробнее...

UITM 2018 - международный туристический салон «Украина» с 3 по 5 октября 2018 года

Туристичні послуги, Туристична продукція, Туроператори, Сімейний відпочинок, Розкішний відпочинок, Туризм, Туристичний бізнес

Про виставку UITM 2018

Виставка UITM 2018 проводиться c 3 по 5 жовтня в місті Київ, Україна. 

Експоновані продукти і розділи виставки Ви можете побачити нижче, в блоці «Додаткова інформація». Повний список учасників UITM 2018 розміщується на офіційному сайті виставки і постійно оновлюється. Там же ви зможете знайти експонентів попереднього року. Ділова програма UITM 2018 зазвичай публікується ближче до початку події.

Додайте виставку UITM 2018 у календар, щоб не втратити важливу подію. Створюйте свій розклад заходів.

 

Подробнее...